اطلاعات تماس

لطفا جهت دریافت مشاوره در زمینه های بهینه سازی و ارتقا رتبه وب سایت در گوگل و همچنین دریافت راه حل های بازاریابی محصولات و خدمات خود در اینترنت (دیجیتال مارکتینگ) در ساعات اداری جهت دریافت وقت مشاوره با شماره های ذیل تماس حاصل نمایید.

SEO: 09372533067
Digital Marketing: 09382332097
سئو وب سایت در اصفهان - چطور در صفحه اول گوگل باشیم و بمانیم؟

بعد از روزها و یا حتی ماه ها تلاش در سئو و بهینه سازی وب سایت ، در کلمه و یاعبارت کلیدی مورد نظرمان که احتمالا رقابت زیادی هم در آن وجود دارد، به صفحه اول گوگل رسیدیم. آیا زمان آن رسیده که با خیال راحت فقط منتظر سیل بازدیدگنندگان به وب سایتمان و کسب درآمد و سود به واسطه جایگاهی که به دست آورده ایم باشیم ؟!

بدانید و آگاه باشید که کسب رتبه بالا مسئولیت‌های سنگین تری به دوش شما میگزارد. رسیدن به صفحه اول گوگل یک چیز است و حفظ آن یک چیز دیگر!

 

چطور در صفحه اول نتایج گوگل باشیم؟

برای حفظ رتبه در صفحه یک گوگل و بالاترین رتبه درنتایج جستجو ، باید مراحل مختلفی طی شود که به صورت تیتروار و کلی در زیر توضیح میدهیم. بدانید که هر کدام از موارد سه گانه زیر شامل ده ها و حتی صد ها پارامتر و تکنیک به هم پیوسته است که احتیاج به دانش تخصصی سئو وب سایت و مهمتر از آن تجربه دارد.

  1. باید سایتی با سرعت خوب و بالا داشته باشید که گوگل و کاربران براحتی بتوانند در صفحات مختلف آن جابجا شده و مطالب شما را بخوانند.
  2. باید محتوایی در سایت خود قرار دهید که کاربران به دنبال آن هستند. در واقع سایت شما زمانی مورد توجه قرار می‌گیرد که بتواند خواسته ها و نیازهای کاربران در زمینه مورد نظرشان را تامین کند.
  3. شما باید بتوانید برای سایت ‌تان اعتباری به دست بیاورید. دیگران باید متقاعد شوند که به شما لینک بدهند. و از مطالب شما در سایت خودشان استفاده کنند. همچنین مطالب شما باید در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود.

برای گرفتن بک لینک مطلب بک لینک خوب چه ویژگی هایی دارد ؟ را بخوانید.

کیفیت انجام مراحل بالا بستگی کامل به میزان رقابت در عبارات کلیدی مورد نظر شما و سپس بودجه کمپین سئوی وب سایت شما دارد. هرچه کلمات کلیدی شما سخت تر باشد، محتوای کاملتر و اعتبار بیشتری نیاز دارید تا بتوانید در رقابت با رقبای قویتر، پیروز شوید.

حالا چطور رتبه وب سایتمان در صفحه اول گوگل را حفظ کنیم؟


برای ماندگار شدن در 10 نتیجه اول گوگل یا همان صفحه اول گوگل و حفظ اعتباری که گوگل به شما داده ، باید موارد زیر رارعایت کنید:

  1. دسترسی به سایت شما به هیچ عنوان نباید قطع شود. هم ربات گوگل و هم کاربران باید بتوانند به سرعت محتوای شما را بخوانند و به سایت شما دسترسی داشته باشند.
  2. همیشه محتوای سایت خود را بروز نگه دارید.هیچ چیزی بدتر از محتوای قدیمی و بروز نشده نیست و باعث کاهش علاقه کاربران به سایت شما خواهد شد.گوگل همچنین برای سایت هایی که اصطلاحا نبض! ندارند افت رتبه در نظر میگیرد.
  3. همیشه بک لینک‌ها از سایت هایی بگیرید که خودشان دارای اعتبار بالایی نزد گوگل هستند.
  4. Domain authority و Domain trust شما هیچ موقع نباید کاهش پیدا کند.

در کنار نکات بالا، موارد زیر را نیز رعایت کنید:

  • همیشه حواستان به پروفایل بک لینک رقبای خود باشد. آنها برای گرفتن جایگاه شما انگیزه های بسیاری دارند.
  • مراقب بک لینکهای خود باشید. همیشه پروفایل لینک خود را نیز چک کنید. دقت کنید همه چیز مرتب باشد.
  • نرخ کلیک، نرخ خروج و زمانی که کاربران در سایت شما سپری میکنند از فاکتورهای بسیار مهم برای حفظ رتبه هستند. اگر شما کمتر از رتبه ۲ گوگل کلیک بگیرید و به عبارتی CTR شما از رتبه بعدیتان کمتر باشد، و اگر کاربران زیادی از سایت شما بصورت bounce rate خارج شوند، وقتش رسیده که فکری بحال محتوای سایتتان بکنید.