اطلاعات تماس

لطفا جهت دریافت مشاوره در زمینه های بهینه سازی و ارتقا رتبه وب سایت در گوگل و همچنین دریافت راه حل های بازاریابی محصولات و خدمات خود در اینترنت (دیجیتال مارکتینگ) در ساعات اداری جهت دریافت وقت مشاوره با شماره های ذیل تماس حاصل نمایید.

SEO: 09372533067
Digital Marketing: 09382332097
سئو وب سایت در اصفهان - افت سئو وب سایت

سئو یکی از بزرگترین نقاط تاریک و مبهم در بازاریابی آنلاین است. از یک سو، می‌دانیم مراحلی برای کسب رتبه در گوگل و سایر موتورهای جستجو وجود دارد. اما از سوی دیگر، مطمعناً نمی‌توانیم با الگوریمتهای گوگل بازی کنیم، چرا که در اینصورت حکم نابودی احتمالی تجارت خود را امضا کردیم.

بحث های متعددی درباره روش های سئو وب سایت وجود دارد. اما در نهایت همه ما یک چیز را میخواهیم، جلب توجه مخاطبان از طریق کسب رتبه های بالاتر در نتایج جستجو. سئو ترکیبیست از مسائل تکنیکال، محتوای جذاب و جلب توجه دیگر وبمستران برای لینک دادن به ما. اما همیشه آنطور که ما انتظار داریم پیش نمیرود!. اگر وب سایت شما دچار یکی از نشانه های زیر شده، باید در مورد استراتژی سئو ، بهینه سازی و دیجیتال مارکتینگ خود تجدید نظر کنید:

افت ناگهانی در نتایج جستجو گوگل

افت ناگهانی در رتبه ها ، علامت بی توجه شدن گوگل به سایت شماست. دلیل این بی توجهی چیست؟ گوگل ممکن است در ایندکس کردن وبسایت شما به مشکل برخورده باشد، شاید هم دچار جریمه های گوگل شده باشید. در هر صورت افت رتبه همیشه با کاهش شدید بازدید کننده طبیعی همراه است و در پی آن کاهش فروش و سود...!

راه حل چیست؟

 تعیین یکی از صفحات پربازدید وب سایتتان در گوگل ( صفحه فرود یا Landing page) و بررسی میزان جستجو، نرخ کلیک و میانگین رتبه تا بفهمید آیا نحوه بهینه سازی شما باعث مشکل شده است یا نه. ممکن است مشکل وجود یک اشتباه در فایل robots.txt درباره نحوه برخورد ربات گوگل با سایت شما باشد و یا شاید هم بدلیل محتوای کپی شده، لینک بیلدینگ ضعیف و یا مشکلات تکنیکال دچار افت شده باشید.

عدم کسب رتبه در عبارات کلیدی طولانی و یا کلمات برند

سایت شما در کلمات کم‌رقابت و طولانی هم رتبه نمی‌گیرد و حتی بدتر، با جستجوی نام سایت و برندتان هم به نتیجه ای نمی‌رسید!. به نظر متخصصان سئو وب سایت، این مشکل بیشتر فنی و از طرف وب سایت شماست تا مشکلات دیگر. ممکن است در ابتدای کار کلمات کلیدی درستی انتخاب نکرده اید و یا مشکلی در وب سایت شما وجود دارد که اجازه نمیدهد گوگل بدرستی محتوای شما را شناسایی و ثبت کند.

برای آکاهی از روش صحیح انتخاب کلمه کلیدی مقاله چطور برای وب سایت کلمات کلیدی درستی انتخاب کنیم ؟ را بخوانید.

یک چک لیست در سایت moz وجود دارد که کمک می‌کند شما با بررسی تک تک المان های سایتتان مشکل را پیدا کنید.

Technical Site Audit Checklist

کاربران با وب سایت شما تعامل ندارند

شما ممکن است شاهد افت شدید بازدیدکننده‌گان موبایلی باشید که در نتیجه عدم موبایل فرندلی بودن صفحات شماست. همینطور حجم سنگین و سرعت بارگذاری طولانی صفحات وب سایت شما باعث نارضایتی موتورهای جستجو میشود. این نکته را به خاطر داشته باشید که بهبود تعامل با کاربران در نهایت به بهبود روابط شما با گوگل و آشتی موتورهای جستجو با سایت شما منجر خواهد شد. محتوای کپی شده و یا ضعیف، لینک بیلدینگ بدون برنامه و اسپم، سایت کند و مشکلات ریز و درشت دیگر به شما کمک میکند تا از نتایج گوگل حذف شوید!