اطلاعات تماس

لطفا جهت دریافت مشاوره در زمینه های بهینه سازی و ارتقا رتبه وب سایت در گوگل و همچنین دریافت راه حل های بازاریابی محصولات و خدمات خود در اینترنت (دیجیتال مارکتینگ) در ساعات اداری جهت دریافت وقت مشاوره با شماره های ذیل تماس حاصل نمایید.

SEO: 09372533067
Digital Marketing: 09382332097
سئو وب سایت اصفهان-چطور برای وب سایت کلمات کلیدی درستی انتخاب کنیم ؟

کلمات کلیدی عباراتی هستند که کاربران اینترنتی بنا به نیاز خود در گوگل جستجو می کنند تا شما را پیدا کنند. این قدم اهمیت بسیاری دارد چرا که اگر کلمات کلیدی اشتباهی را انتخاب کنید به فرض موفقیت سئو ، باز هم کاربرانی را هدف گرفته اید که مخاطب شما نیستند .

برای اینکه بهتر متوجه اهمیت انتخاب کلمات کلیدی درست بشویم ، یک مثال میزنیم :

مثال :

فرض کنید شما یک فروشنده پرینتر لیزری در اصفهان هستید.

کدامیک از کلمات زیر برای شما مناسب هستند ؟

  • لیزر
  • پرینتر
  • فروش پرینتر لیزری در اصفهان

انتخاب اشتباه = شکست سئو

اگر شما لیزر را انتخاب کنید احتمالا سیل مخاطبان به سایت شما سرازیر میشود ولی مخاطباتی که پرینتر لیزری نمی خواهند بلکه به دنبال مقاله ای در مورد لیزر هستند یا میخواهند یک دکتر لیزر درمانی پیدا کنند و ...اگر شما پرینتر را انتخاب کنید سالها طول خواهد کشید تا در سئو به صفحه اول برسید چون یک عبارت تک کلمه ای بسیار پرکاربرد و با رقبای بسیار قوی مانند سامسونگ و کانن باید رقابت کنید.همچنین باز مشتریانی خواهید داشت که خیلی مخاطب شما نیستند. مثلا کسی که مایل است پرینتر سوزنی خرید کند نیز به وب سایت شما وارد میشود.اما اگر شما فروش پرینتر لیزری در اصفهان را انتخاب کنید به زودی مشتریان اصفهانی زیادی خواهید داشت که دقیقا پرینتر لیزری میخواهند.به خاطر طولانی بودن عبارت شما خیلی زود میتوانید در سئو موفق شوید و به خاطر اضافه شدن اصفهان به عبارت شما کابران غیر مرتبط را حذف کرده اید.

لیست کلمات کلیدی را آماده کنید

یک کاغذ بردارید و خودتان را بگزارید جای کسی که میخواهد در اینترنت به دنبال کالا یا خدمات شما بگردد.

مثال :

اگر شما یک رستوران در اصفهان دارید به این فکر کنید که مشتری شما چه چیزی در گوگل سرچ میکند تا شما را پیدا کند؟ رستوران لوکس در اصفهان؟ همبرگر باحال در اصفهان؟ چلوکباب ارزان قیمت در اصفهان؟

همه کلماتی که به ذهنتان میرسد را یادداشت کنید و سپس سعی کنید هرکدام را در گوگل سرچ کنید. آیا نتایج مرتبطی پیدا میشود یا کلمه شما بی ارتباط است ؟کلمات غیر مرتبط را حذف کنید.عبارات یک کلمه ای را نیز تا جای ممکن حدف کنید.سعی کنید به عبارت ها اسم شهر خود یا کلماتی اضافه کنید تا هم کار سئو آسان تر شود و هم مخاطبان واقعا مربتط با فعالیت شما انتخاب شوند.لیست نهایی باید بین 1 تا 4 کلمه عبارت باشد. این لیست را پاکنویس کنید و جلوی چشم خود و سایر اعضای تیم قرار دهید. از امروز همیشه این کلمات در محتوای شما باید استفاده شود.

از این روش ها کمک بگیرید ...

استفاده از Google Trends برای انتخاب کلمات کلیدی

اگر شما چند کلمه کلیدی انتخاب کردید که تقریبا شبیه به هم هستند و فقط از نظر ترتیب و یا تعداد کلمات با هم تفاوت دارند و تردید دارید که از کدام کلمه استفاده کنید می توانید از سرویس (Google Trends) استفاده کنید.این ابزار یکی از سرویس های رایگان گوگل می باشد که شما می توانید چند کلمه کلیدی را با هم مقایسه کنید تا بفهمید میزان جست و جوی کدام کلمه کلیدی توسط کاربران بیشتر است.

مثال :

در شکل زیر میزان تفاوت جستجوی دو عبارت کلیدی سئو سایت در اصفهان و سئو سایت را مشاهده میکنیم.

سئو وب سایت اصفهان گوگل ترندز google trends

استفاده از سرچ گوگل

کلید واژه مورد نظرتان را در گوگل وارد کرده و نتایج جستجوی کاربران دیگر در گوگل را مشاهده و کلمه مناسب تری انتخاب کنید. همچنین کلمات کلیدی را در گوگل جستجو کنید و وب سایت های رتبه ی اول تا دهم را مورد بررسی قرار دهید . به تعداد نتایج گوگل نیز توجه داشته باشید .

مثال :

در شکل زیر با وارد کردن عبارت سئو سایت اصفهان در گوگل نتایج جستجوی کاربران را مشاهده میکنیم

سئو وب سایت اصفهان - چطور کلمات کلیدی برای وب سایت انتخاب کنیم