اطلاعات تماس

لطفا جهت دریافت مشاوره در زمینه های بهینه سازی و ارتقا رتبه وب سایت در گوگل و همچنین دریافت راه حل های بازاریابی محصولات و خدمات خود در اینترنت (دیجیتال مارکتینگ) در ساعات اداری جهت دریافت وقت مشاوره با شماره های ذیل تماس حاصل نمایید.

SEO: 09372533067
Digital Marketing: 09382332097
- توضیحات متا meta descriptionسئو وب سایت در اصفهان و خدمات دیجیتال مارکتینگ در اصفهان

توضیحات متا یا همان Meta Description توضیحاتی است که به تشریح و توضیح یک صفحه سایت میپردازد.یکی ار اهداف نوشتن و قرار دادن توضیحات متا برای موتورهای جستجو است که در هنگام ظاهر شدن صفحه مورد نظر در صفحه نتایج موتورهای جستجو مانند گوگل، توضیح مختصری درباره آن صفحه به بازدید کننده ارائه نماید.

نمونه کد متای توضیحات

در زیر یک کد نمونه Html برای توضیحات متا برای مثال آورده شده است:

<meta name="description" content="این یک کد نمونه برای توضیحات متا است. این جهت نمایش در صفحه نتایج موتورهای جستجو استفاده می شود">

طول بهینه برای توضیحات متا

بطور اصولی طول بهینه برای نوشتن متن توضیحات متا 155 کاراکتر است. بیشتر از این مقدار کاراکتر توسط موتورهای جستجو بریده (Crop ) میشود. همچنین پیشنهاد می کنیم طول توضیحات متا کمتر از 100 کاراکتر نباشد.

اهمیت متای توضیحات یا Meta description در سئو

این تگ در کلیک کردن کاربر در صفحه نتایج موتورهای جستجو بر روی نتایج جستجو از اهمیت بالایی برخوردار است و هر چه تعداد این کلیک ها بیشتر باشد گوگل و موتورهای جستجو دیگر، صفحه مورد نظر را در جایگاه بالاتری در نتایج قرار میدهند. از نظر موتورهای جستجو این بدان معنا است که این توضیحات متا بقدر کافی مفید بوده است که توانسته بازدیدکننده را بسمت خود جلب نماید و روی آن کلیک کند.

 سئو وب سایت در اصفهان و خدمات دیجیتال مارکتینگ در اصفهان -متای توضیحات یا meta description

حالا که از اهمیت متای توضیحات برای سئو با اطلاع شدیم بهتر است نکات کلیدی در نوشتن توضیحات متا یا Meta description را هم یاد بگیریم