اطلاعات تماس

لطفا جهت دریافت مشاوره در زمینه های بهینه سازی و ارتقا رتبه وب سایت در گوگل و همچنین دریافت راه حل های بازاریابی محصولات و خدمات خود در اینترنت (دیجیتال مارکتینگ) در ساعات اداری جهت دریافت وقت مشاوره با شماره های ذیل تماس حاصل نمایید.

SEO: 09372533067
Digital Marketing: 09382332097
سئو وب سایت اصفهان -  LSI KEYWORDS چیست ؟ ارتباط معنایی و پنهان کلمات

LSI مخفف عبارت Latent Semantic Indexing به معنای فهرست کردن معنایی پنهان کلمات و به معنای بهتر، تشخیص درست کلمات و موضوع یک صفحه است.

برای مثال، وقتی عبارت “سئو سایت” جستجو می شود، با استفاده از سیستم LSI که هر موتور جستجویی دارد، تشخیص داده می شود، که “سئو” با عبارت “بهینه سازی” ارتباط معنایی دارد.در حالی که در حقیقت، این دو کلمه، هیچ شباهت نوشتاری و ساختاری ندارند. LSI به موتور های جستجو کمک می کند تا تفاوت کلمه “شیر” را در یک سایت مرتبط با حیوانات، نسبت به سایت مربوط به سرویسهای بهداشتی یا صفحه مرتبط با فروش لبنیات، تشخیص دهند.

در واقع، سیستم LSI ، یک زیر سیستم در الگوریتم موتور جستجو است، که موتور جستجو را قادر می کند تا درک بهتری از موضوع صفحات بدست آورد.توجه داشته باشید. به این نکته توجه داشته باشید که همه الگوریتم های موتور های جستجو برای تشخیص ارتباط معنایی کلمات، در LSI خلاصه نمی شود.

اما LSI چگونه می تواند تشخیص دهد؟

اساس کار LSI در سئو، بر اساس محتوای صفحه و ارتباط آن با عنوان صفحه است.این سیستم، محتوای صفحه و عناوین را بررسی و آنالیز می کند و سپس با استفاده از بانک اطلاعاتی خود، موضوعی که صفحه در باره آن صحبت میکند را تشخیص می دهد.هر چقدر بانک اطلاعات یک سیستم LSI قوی تر و جامع تر باشد، تشخیص سیستم LSI نیز قوی تر می شود.برای مثال وقتی عبارت “بهینه سازی” سرچ شود، سیستم LSI متوجه می شود که این عبارت کلی شامل موضوعات خیلی زیادی مانند “بهینه سازی سایت” ، “بهینه سازی مصرف انرژی”، “بهینه سازی مصرف سوخت” ، “بهینه سازی روش های مدیریت” و … میشود. در نتیجه، نتایج حاصل از این عبارت، خیلی کلی است و انواع سایت ها را پوشش می دهد.اما زمانی که، عبارت “بهینه سازی سایت” جستجو می شود، سیستم LSI کلمه “بهینه سازی” را با “سایت” تطبیق داده و متوجه می شود، منظور از بهینه سازی، همان SEO یا “بهینه سازی برای موتور های جستجو است” و منظور از سایت نیز هم Website است.زیرا بانک اطلاعات سیستم LSI نشان می دهد که در سایت هایی که کلمه “سایت” و “بهینه سازی” به کار رفته، همیشه منظور از بهینه سازی، همان “بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو” است. در نتیجه، موتور جستجو تشخیص می دهد، که عبارت “بهینه سازی سایت” همان ارتباط معنایی را با “بهینه سازی وب سایت برای موتور های جستجو” دارد.

عین همین مثال را به کلمات چند معنایی بسط دهید.کلمه شیر در تگ عنوان سایت هایی که راجع به فروش لبنیات است و سایت هایی که راجع به سرویس های بهداشتی است.

چطور سایت ما با توجه به LSI برای گوگل و موتور های جستجو، در بهترین حالت باشد؟

نیازی نیست هیچ کار خاصی انجام بدهید.طبیعی بنویسید ، مطلب خود را مصنوعی نکنید و به keyword stuffing دچار نشوید، کپی کاری نکنید، از نرم افزار برای تولید محتوا استفاده نکنید، کلی ننویسید، مزرعه لینک و محتوا نباشید، ترجمه گوگلی در سایت خود قرار ندهید، برای کاربر بنویسید نه برای گوگل و موتور های جستجو.

کلمات کلیدی اصلی خود را در عنوان و H1 و محتوا قرار بدهید و هیچ کار خاص دیگری لازم نیست انحام دهید.

برای انتخاب درست کلمات کلیدی مقاله"چطور برای وب سایت کلمات کلیدی درستی انتخاب کنیم" را بخوانید.

برای بهینه سازی تصاویر سایت مقاله "چهار نکته اساسی در بهینه سازی تصاویر درسئو" را بخوانید.