اطلاعات تماس

لطفا جهت دریافت مشاوره در زمینه های بهینه سازی و ارتقا رتبه وب سایت در گوگل و همچنین دریافت راه حل های بازاریابی محصولات و خدمات خود در اینترنت (دیجیتال مارکتینگ) در ساعات اداری جهت دریافت وقت مشاوره با شماره های ذیل تماس حاصل نمایید.

SEO: 09372533067
Digital Marketing: 09382332097
سئو اصفهان - 4  نکته اساسی در بهینه سازی تصاویر برای سئو وب سایت

در هر طراحی سایت یا پورتال اینترنتی استفاده کردن از تصاویر بر زیبایی محیط و افزایش کارایی تاثیر خواهد داشت. با این حال بسیاری از سایت ها توجه کمی به بهینه سازی تصاویر میکنند. رعایت اصول بهینه سازی تصاویر در وب سایت دو مزیت دارد. یکی اینکه صفحات سایت شما با سرعت بیشتری بارگزاری میشود

که تجربه کاربری بهتری برای بازدیدگنندگان به ارمغان می آورد و دوم اینکه بهینه سازی تصاوبر باعص میشود رتبه شما در نتایج جستجوی وب و همچنین تصاویر در گوگل ارتقا پیدا کند. در ادامه چهار نکته اساسی برای بهینه سازی تصاویر سایت آورده شده است.

۱. بهینه سازی توضیحات تصاویر سایت

سه روش بهینه سازی برای توضیحات یک تصویر در کدهای HTML وجود دارد که امکان شناسایی بهتر تصاویر سایت را برای موتورهای جستجو فراهم میکند :

۱- نام فایل تصویر (image name)

موتورهای جستجو قادر به درک خود تصاویر در وب سایت ها نیستند از این رو نام فایل تصاویر کمک زیادی به موتورهای جستجو در شناسایی و درک موضوع آنها میکند. برای بهینه سازی تصاویر بهتر است که نام آنها را متناسب با موضوع عکس انتخاب کنید و در نام گذاری از خط تیره ( – ) بجای خط زیر ( _ ) استفاده کنید.

۲- متن جایگزین تصویر (alternate text tag)

زمانی که کاربر اجازه لود شدن تصویر در مروگر خود را نداده باشد و یا با توجه به سرعت پایین اینترنت زمان زیادی برای نمایش صحیح تصاویر سایت نیاز باشد متن جایگزین یا همان Alt tag، در صورت لود نشدن تصویر به کاربر نمایش داده میشود. متن جایگزین اهمیت ویژه ای برای موتور جستجوی گوگل دارد ، پس از آن استفاده کنید.

۳- تگ عنوان تصویر (title tag)

وقتی تصویر شما به صفحه ای لینک شده باشد، از تگ عنوان یا همان Title tag استفاده کنید. Title tag بهتر است که با alternate text تفاوت داشته باشد و حاوی اطلاعاتی از صفحه لینک شده به تصویر باشد. البته توجه موتور جستجو به این تگ کمتر از بقیه است.

۲. بهینه سازی تصاویر سایت با استفاده از ابعاد مشخص

یکی از مهمترین المان ها در بهینه سازی تصاویر، استفاده از تصاویر با اندازه ای است که در سایت نمایش داده میشود. اگر تصویری که بارگزاری میکنیم از لحاظ ابهاد دقیقا همان باشد که به کاربر نمایش داده میشود، سرعت صفحات سایت شما را افزایش میدهد. اکثر سیستم های مدیریت محتوا تصاویر را در ابعاد مشخصی بازسازی و ذخیره میکنند تا در مکانهای مختلف از آن استفاده کنند، ولی در بعضی از سیستم ها اینکار توسط کدهای HTML صورت میگیرد که گزینه مناسبی برای این کار نمی باشد. بهترین انتخاب آن است که تصاویر را از ابتدا در ابعاد مورد استفاده در سایت ذخیره و بارگذاری کنید.

برای فروشگاه های اینترنتی ممکن است تصویر محصول در صفحات مختلف سایت با ابعاد متفاوتی نمایش داده شود، برای بهینه سازی تصاویر سایت خود از چند عکس با سایزبندی استفاده کرده و هر کدام را در بخش مناسب آن فراخوانی کنید.

۳. بهینه سازی تصاویر سایت با انتخاب پسوند مناسب

برای ذخیره و نمایش تصاویر فرمت های بسیاری هست که پرکاربردترین آنها JPG و PNG هستند. انتخاب فرمت مناسب برای هر تصویر میتواند در بهینه سازی تصاویر و در نتیجه کاهش حجم فایل نقش مهمی داشته باشد. بطور مثال برای عکس هایی به تعداد رنگ بالا و سایز بزرگ پسوند JPG مناسب بوده و برای تصاویر کوچکتر یا تعداد رنگ پایین پسوند PNG توصیه میشود. برای اطمینان از بهینه سازی تصاویر میتوانید حجم فایل با پسوند PNG و JPG را مقایسه کرده و هرکدام مناسب تر بود را بکار ببرید.

۴. بهینه سازی تصاویر سایت با کاهش حجم

پس از انتخاب فذمت فایل باز هم امکان کاهش حجم تصویر به روش های دیگری وجود دارد. مهمترین مرحله زمان ذخیره یک تصویر است که نرم افزارهای گرافیکی انتخاب های متنوعی را در اختیار شما قرار میدهند. برای بهینه سازی تصاویر معمولا با کاهش حجم تا 80 درصد سایز اولیه آن تغییر ایجاد شده قابل تشخیص برای چشم انسان نخواهد بود، ولی همین کار بخصوص در صفحات گالری تصاویر یا فروشگاهی میتواند تا حد زیادی سرعت بارگزاری سایت را افزایش دهد.