اطلاعات تماس

لطفا جهت دریافت مشاوره در زمینه های بهینه سازی و ارتقا رتبه وب سایت در گوگل و همچنین دریافت راه حل های بازاریابی محصولات و خدمات خود در اینترنت (دیجیتال مارکتینگ) در ساعات اداری جهت دریافت وقت مشاوره با شماره های ذیل تماس حاصل نمایید.

SEO: 09372533067
Digital Marketing: 09382332097
سئو اصفهان -  زیر دامنه یا زیر پوشه از دید سئو (Subdomain vs Subfolder)

در سئو وب سایت همیشه سوالات و ابهاماتی راجع به subdomain و subfolder وجود دارد. یکی از سوالاتی که به فراوان پرسیده می شود این است که مطالب وب سایت را می بایست در زیردامنه ها یا در زیر پوشه ها قرار دهیم؟

 بهتر است مطالب وب سایت خود را در زیردامنه ها (subdomain) و یا در زیرپوشه ها (subfolders) قرار دهیم؟

یکی از دلایلی که خیلی ها دچار سردرگمی شده اند این مسئله است که طی چند سال اخیر طی مصاحبه هایی که با برخی از اعضای گوگل مثل مت کات شده، پاسخ های متفاوتی به این سوال داده شده است.
بعضا دیده میشود از زیر دامنه ها زیاد استفاده میشود چون از لحاظ فنی کار ساده ایست و برای توسعه وب سایت از طریق زیر دامنه نیازمند پیاده سازی ساختار خاصی نمی باشید اما از دید سئو این کار بسیار خطرناک است و چیزی جز ضرر برای سئو و اعتبار وب سایت شما ندارد.

فرض کنید شما یک وب سایت دارید و میخواهید یک وبلاگ راه اندازی کنید. از subdomain برای پیاده سازی وبلاگ خود استفاده میکنید مثل: blog.yoursite.com. هنگامی که به این زیر دامنه از خارج از وب سایت لینکی داده می شود ، رتبه این زیر دامنه افزایش پیدا میکند و ممکن است این زیر دامنه به دامنه اصلی کمک نماید که رتبه آن سایت اصلی افزایش پیدا کند.

برای تست این مسئله وب سایت ها و نظر سنجی های معتبری در دنیا این مسئله را بررسی کرده اند . به این صورت که ابتدا مطالب مختلفی را در زیر دامنه ها قرار داده و رتبه وب سایت را بررسی نمودند. سپس همان مطالب را زیر پوشه ها قرار دادند و مجددا رتبه وب سایت را اندازه گیری کردند. تحلیل گران میگویند در همه جا رایج شده که برای وبلاگها و حتی دیگر قسمت های وب سایت از زیر دامنه استفاده میشود آنها بر اساس نتایج این تست ها به این نتیجه رسیدند که قرار دادن محتوا در زیر دامنه ها بسیار خطرناک است و می تواند ضررهای زیادی به سئو وب سایت وارد نماید و نمی توان فقط به مصاحبه برخی از اعضای تیم گوگل در این مسئله اکتفا کرد و مطالب وب سایت را به اشتباه در زیر دامنه ها قرار داد.